Blog

En İyi Instagram Analiz Araçları

Instagram kullanıcı sayısı ve feedback olarak, markaların en çok tercih ettiği sosyal mecraların başında geliyor. Dolayısıyla Instagram analiz ve Instagram analiz araçları da büyük önem kazanıyor. Peki, en kullanışlı Instagram analiz programları hangileri? En çok hangi Instagram analiz araçları tercih ediliyor? Sizler için derledik…

Iconosquare

Iconosquare birçok Instagram istatistik ve verisini takip edebileceğiniz, oldukça popüler bir program. Takipçi sayıları, paylaşım zamanları, beğeni ve etkileşim oranları gibi verileri kolayca alabileceğiniz bir araç… Iconosquare, bu verilerin yanı sıra paylaşım yapılacak ideal saatleri de sizinle paylaşır.

Instagram Insights

Instagram Insights’ın en kullanışlı özelliği, takipçilerinizle ilgili demografik bilgiler sunmasıdır. Daha önce paylaştığınız postlardan en popüler olanları, beğeni ve etkileşim oranlarını paylaşır. İşletme hesabı yönetmek için ideal instagram analiz araçları arasında ilk sıralarda yer alır.

Squarelovin

Squarelovin paylaşmış olduğunuz gönderilerle ilgili aylık analizler hazırlar. Bu analizler sayesinde takipçilerinizin ilgi odaklarını daha net kavrayarak yeni stratejiler hazırlamanıza imkân tanır. Takipçilerinizin uygulamada ne kadar vakit geçirdiğini gösterir. Paylaşım yapacağınız zaman dilimini bu saatlere göre belirleyerek etkileşimi artırmanıza zemin hazırlar.

Simply Measured

Simply Measured rekabet analizi yapmanız için oldukça kullanışlı bir programdır. Tıpkı Google Analytics mantığıyla çalışır, birçok etkileşim istatistiğini saniyeler içinde sunar. Hedef kitle kadar rakipleri de takip etmeliyim diyenler için biçilmiş kaftan olan Simply Measured’ın ücretli ve ücretsiz sürümleriyle hizmet veriyor.

Socialbakers

Socialbakers kolay arayüz tasarımına sahip, kullanışlı bir Instagram analiz programıdır. Sektördeki yeriniz hakkında ipuçları veren Instagram raporları hazırlar. Elde edeceğiniz bu verilerle hem kendinizi hem de markanızı geliştirmek için birçok done elde edebilirsiniz.

Sprout Social

Sprout Social, zamanlama en az raporlama kadar önemlidir diyenlerin kullandığı bir uygulamadır. Farklı sosyal medya hesaplarınız için tek bir program üzerinden takvim hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte hashtag performanslarını inceleyebilir, takipçilerin demografik özellikleri ile ilgili veriler elde edebilirsiniz.

Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyara doğru virajsız bir yol seyrediyor. Verimli kullanmak için verimli veriler depolamalısınız. Umarız bu yazı size yardımcı olmuştur. Evde, sağlıklı ve pozitif kalmanız dileğiyle…

No Comments
Post a comment