Blog

Sosyal Medya Yönetim Programları

Bir önceki yazımızda sosyal medya uzmanlarının görev tanımını ve hangi özelliklere sahip olmaları gerektiğinden bahsetmiş, kullanmaları gereken sosyal medya yönetim programları konusuna ise kısaca değinmiştik. Şimdi, bu programlardan biraz daha ayrıntılı inceleyeceğiz.

HootSuite

HooutSuite, sosyal medya yönetim araçları arasında en bilinen mecralardan biri. Peki, HootSuite nedir? Avrupa ve Amerika’da uzun süredir popüler olan HootSuite, tüm sosyal profilleri senkronize edebilceğiniz bir platformdur. Dilediğiniz paylaşımı, dilediğiniz zamanda, dilediğiniz sosyal medya hesabı üzerinden yapabilimenizi sağlar. Özetle; HootSuite üzerinden tüm sosyal medya profillerinizi planlayabilir ve yönetebilirsiniz.

Buffer

Buffer üzerinden Facebook, Instagram, Linkedin ve Twitter hesaplarınızı planlayabilirsiniz. Paylaşımlarınızı bir yıla kadar gün ve saat bazlı paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz. Buffer’ın HootSuite’den en büyük farkı ise sunduğu içerik analizleridir. Buffer’ın bu özelliği kurumsal hesap yönetimlerinde tercih edilirliğini artırmaktadır.

Social Pilot

Birden fazla kişi veya kurum hesabı mı yönetiyorsunuz? Social Pilot, bunu kolayca yapma imkanı sunar. Social Pilot ile toplu gönderi planlamaları hazırlayabilir, ekip üyeleriyle işbirliğinde bulunabilir, tarayıcı uzantılarını kullanabilirsiniz.

Not: Ücretsiz versiyonda, aynı anda maksimum 3 müşteri profili yönetebilirsiniz.

Post Planner

Post Planner’ın sağladığı çok önemli bir imkân var: yüksek kaliteli içerik bulmak. Bu özellik sayesinde sosyal medya trendlerini kolayca keşfedebilir, iyi bir etkileşim oranı yakalayabilirsiniz.

Post Planner, takvim planlama özelliğiyle de kolaylık sağlayan bir uygulama. Gönderilerinizi dilediğiniz zaman aralıklarında paylaşabilir, içerik pazarlamasında fark yaratabilirsiniz.

Likeable Hub

Likeable Hub, içerik planlamasına yardımcı olan bir uygulamadır. Aynı zamanda içerik oluşturmak için de kullanılır. Tüm bunları hareket halindeyken de yapabilme imkanı sunması, Likeable Hub’ı diğer sosyal medya yönetim araçlarından ayırmaktadır.

En çok kullanılan sosyal medya yönetim programları listesini sizler için oluşturduk.

Evde, sağlıklı ve pozitif kalmanız dileğiyle…

No Comments
Post a comment