Blog

11 Aralık’ta Twitter Hesabınız Silinebilir!

Ve Twitter duyurdu… BBC’nin haberine göre Twitter, aktif olmayan hesaplar kapsamına ilişkin geliştirdiği politika kapsamında, 6 ay veya daha uzun süre kullanılmayan hesapları 11 Aralık’ta silecek. Şirket, kendi internet sitesi içinde, “Aktif Olmayan Hesap Politikası” başlığı altında bütün detayları paylaştı. Aşağıdaki linkten şirketin açıklamasına ulaşabilirsiniz;

https://help.twitter.com/tr/rules-and-policies/inactive-twitter-accounts

Bu politika ile şirket, kullanıcıların daha aktif ve paylaşımcı olmasını hedefliyor. Bu yeni uygulama, hesaplarına giriş yapan, sadece izleyici rolünde takip eden kullanıcıları da kapsıyor. Şirket, konu ile ilgili olarak hesaplarının 11 Aralık itibarıyla silinebileceği bilgisini milyonlarca kullanıcının e-postasına göndermiş olduğu ileti ile paylaştı.

Ölüm nedeniyle kullanılmayan hesaplar eğer varisleri tarafından aktif olarak kullanılmıyorsa, bu hesaplar da şirketin yeni politikasından nasibini alacak ve silinecek.

Şirketin, geniş kapsamlı olarak ilk kez uygulayacağı bu politika akıllara “Kullanıcı sayısı etkilenecek mi?” sorusunu getiriyor.

Sorunun cevabı ise; büyük ölçüde hayır… Şirket, kullanıcı sayısını belirlerken günde en az bir defa giriş yapan kullanıcıları baz alıyor. Kesin bir rakam paylaşılmasa da milyonlarca hesabın silinmesi bekleniyor.

Eğer sizin de Twitter hesabınız varsa ve uzun süredir aktif değilse, e-posta kutunuzu kontrol etmenizde fayda var diye düşünüyoruz…

No Comments
Post a comment